Kiedy nie czujemy się dobrze i mamy problemy zdrowotne, Zwykle udajemy się do lekarza. Zwłaszcza jeśli jest coś, czego sami nie możemy wyleczyć. Ale osobie nie jest łatwo zostać lekarzem, warunki pracy lekarza również często nie są godne pozazdroszczenia, więc dzieje się tak, co się dzieje. Lekarze z wiekiem wyjeżdżają na zasłużony odpoczynek, czasami wyjeżdżają na lepsze, na przykład za granicę lub poza sferę działalności, brakuje nowych. I oczywiście się spotykają. A wraz z tym pogarsza się dostęp do opieki zdrowotnej.
wielu z nas ma niedobór lekarzy. I wszyscy szukamy i szukamy tych, którzy nas zaakceptują. A może szukamy innego miasta, a nawet powiatów i województw. Musimy to zrobić i na szczęście możemy to zrobić. Jesteśmy wolni.
co powinien zrobić więzień? Napotykają podobny problem. O ile wiem, sytuacja pracowników służby zdrowia w więzieniach jest jeszcze bardziej godna ubolewania. W 10 z 9 więzień więźniowie nie mają możliwości wizyty u lekarza w dniu, w którym mają problemy zdrowotne, a więźniowie często narzekają, że nie otrzymują niezbędnych leków, ale na próżno. Lekarze po prostu nie spieszą się do więzień, co więcej, są przepełnione, więc opieka medyczna jest często niedostateczna i trudna. I radzi sobie z tym najlepiej, jak potrafi.
A Jakie jest jedyne rozwiązanie, które jest łatwe w zarządzaniu, a jednocześnie przydatne? Gdyby zaproponowano więcej alternatywnych wyroków za mniej poważne przestępstwa, aby niepotrzebnie zmniejszyć liczbę osób przebywających za kratkami. W ten sposób więzienni pracownicy służby zdrowia będą mieli mniej pracy i będą lepiej zarządzani.
ale nawet dzisiejsza sytuacja jest nie tylko negatywna. Ma to również potencjalnie pozytywną stronę. Wynika to z faktu, że więźniowie nie żyją dobrze za kratkami. Z drugiej strony. I wszystkim z nas byłoby lepiej, gdyby trudno dostępna opieka medyczna uniemożliwiła przynajmniej niektórym osobom popełnienie przestępstw, które stanowią realne zagrożenie.
.